ЛИСОГОРОВ Сергій Дмитрович

Народився у жовтні 1903 року в с. Протопопівка Олександрій­ського району Кіровоградської області у сім’ї священика. Закінчив духовну семінарію у м.Одесі.

У 1922 році поступив до Херсонського сільськогосподарського інституту, який закінчив у 1925 році, По закінченню інституту працював у окрземуправлінні м.Херсона.

У 1930 році був призначений завідуючим відділом агрометрології бавовняної станції.

У 1938 році, захистивши дисертацію, став кандидатом сільськогосподарських наук.

У 1939 році був обраний за конкурсом на посаду доцента кафедри фізіології рослин Херсонського сільськогосподарського інституту, на якій працював до окупації німецькими військами м. Херсона. У період окупації вступив у підпільну групу дослідної станції, яка увійшла до великої підпільної організації “Центр”.

У травні 1944 року після визволення Херсона, повернувся до сільськогосподарського інституту, де і працював до пенсії.

У 1949 році захистив докторську дисертацію. В 1951 БАК затвердила звання професора.

Діяльність Сергія Дмитровича пов’язана з розвитком зрошувального землеробства, з розробкою його теоретичних та практичних основ, підготовкою науково-педагогічних кадрів для сільського господарства.

Ним підготовлено 9 докторів та 36 кандидатів сільськогосподарських наук, створено новий нап­рямок у зрошувальному землеробстві, Його досягнення у наукових дослідженнях відомі широкому колу спеціалістів.

Сергієм Дмитровичем видано 175 друкованих робіт, у тому числі підручники для студентів сільськогосподарських інститутів.

З 1969 року постійно обирався депутатом міської ради народних депутатів, де працював у постійній комісії з питань сільського господарства.

Лисогоров С.Д. нагороджений орденом Леніна, орденом Трудового Червоного Прапора, орденом Вітчизняної війни, багатьма медалями, йому присвоєно звання “Заслуженого працівника вищої школи СРСР”.

Помер С.Д. Лисогоров 25 травня 1994 року.

Вчена рада Херсонського сільськогосподарського інституту установила стипендію імені професора С.Д.Лисогорова. Відкрита меморіальна лекційна аудиторія з виставкою робіт вченого.

Звання “Почесний громадянин міста Херсона” присвоєно рішенням IV сесії Херсонської міської ради депутатів трудящих ХІ скликання № 49 від 31 жовтня 1967 року за активну участь у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників і багаторічну самовіддану працю у розвит­ку вітчизняної науки.