МАРУЩАК Анатолій Петрович
Марущак Анатолій Петрович працює на Херсонському обласному телебаченні і радіо з 13 вересня 1982 року. Починав диктором радіо, потім переведений на посаду старшого редактора, а з 1998 року головний редактор телебачення.
За 30 років роботи на телебаченні підготував близько трьох тисяч сюжетів про життя Херсона і всього таврійського краю. Автор циклів передач, які протягом десятиліть транслювались у програмах Першого Національного каналу: «У неділю вранці», «Чарівна регата», «Планета людей», передачі «Підранки», «Земля Сотникова», «Коста», «Згадаємо поіменно», «Коли дерева були сумними», «Північні люди південного краю», «Я не здамся без бою», «Пам’ятник, в який не стріляли», «Стовідсоткова луна». Усі вони лауреати міжнародних і всеукраїнських конкурсів.
Значну частку своєї журналістської творчості він присвятив Херсонщині. З 1992 року в ефірі програма «Літературна скарбниця Таврійського краю». Це 250 передач про визначних культурних діячів – письменників, режисерів, акторів, літературознавців, художників, скульпторів, чиє життя і творчість пов’язані з Херсоном і областю.
Унікальним став телевізійний проект про перетворення на Херсонщині упродовж сорока років: с 1960 до 2000 року: Золотий літопис Таврійського краю – це понад 300 серій про життя видатних і пересічних херсонців, про створення Херсона, як великого обласного Центру.
Анатолій Марущак виховав цілу плеяду висококласних журналістів. На всіх провідних каналах України працювали або працюють ведучими і редакторами.
За вагомий вклад в українську журналістику Анатолію Марущаку присвоєне звання «Заслужений журналіст України». Він нагороджений державним орденом «За заслуги» 3-го ступеня, «Золотою медаллю української журналістики», «Золотим пером», вищою відзнакою у телевізійній галузі — знаком «За особливі заслуги в інформаційній сфері», а також орденом Святого Володимира УПЦ КП.
Звання «Почесний громадянин міста Херсона» присвоєно рішенням міської ради
від 28.08.2018 № 1576 вагомий внесок в українську журналістику, заслуги перед громадою міста у створенні документального літопису Херсона другої половини ХХ століття, значний внесок у літературну скарбницю та на честь 240-ї річниці міста Херсона