Постанова Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 №537 “Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю” завантажити

Роз’яснення щодо моніторингу безбар’єрних маршрутів, об’єктів благоустрою (можна ознайомитись за посиланням)

ІНФОРМАЦІЯ про результати проведення Управлінням містобудування та архітектури департамента містобудування, архітектурити та земельних ресурсів Херсонської міської ради обстеження та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю (завантажити)

Міністерство розвитку громад та територій України провело моніторинг та оцінку ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю

У 2024 році Міністерство провело масштабний моніторинг стану безбар’єрності будівель і споруд, продовжуючи системну роботу для створення доступного середовища. Моніторинг було проведено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 р. № 537. Важливим нововведенням стало розширення об’єктів дослідження: вперше проведено обстеження стану вулиць, зупинок громадського транспорту та об’єктів благоустрою.

За підсумками цього року обстежено 93 тис. об’єктів, що є суттєвим зростанням порівняно з минулим роком, коли було перевірено близько 54 тисяч.

Загальні результати моніторингу показати, що 20 % об’єктів є безбар’єрними. Найкращий показник безбар’єрності мають заклади охорони здоров’я – 43% безбар’єрних, центри надання адміністративних послуг – 41 % безбар’єрних та банки – 36% безбар’єрних. 

Важливу роль для комфортного пересування маломобільних груп населення відіграє міський простір. Відтак, загальні результати проведення моніторингу у розрізі визначення доступності вулиць, доріг, а також об’єктів благоустрою демонструють, що від загальної кількості досліджених об’єктів 22% є безбар’єрними, з яких вищими показниками наділені зупинки громадського транспорту – 28% та вулиці, що ведуть до лікарень – 25%. Щодо об’єктів благоустрою та пішохідних шляхів руху на центральних вулицях відповідно 22% та 16% безбар’єрних.

В ході підбиття підсумків проведення моніторингу Міністерством представлено рейтинг областей за ступенем безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг. До регіонів з вищим ступенем безбар’єрності віднесено Закарпатську, Чернівецьку, Хмельницьку, Вінницьку, Одеську, Миколаївську, Рівненську, Чернігівську, а також Харківську області. Слідом за ними ступінь безбар’єрності демонструють відповідні показники Івано-Франківська, Тернопільська, Волинська, Житомирська, Київська, Черкаська, Кіровоградська, Херсонська, Дніпропетровська, Полтавська, Сумська області та місто Київ.

Такий масштабний моніторинг дає змогу отримати реальну картину про доступність середовища для всіх громадян, особливо для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Детальніше з результатами моніторингу можна ознайомитись за посиланням.