Безбар’єрність – це загальний підхід до формування та імплементації державної політики для забезпечення безперешкодного доступу всіх груп населення до різних сфер життєдіяльності; безбар’єрним середовищем визнається простір необмежених можливостей, в якому відсутні дискримінація, соціальні упередження та стереотипи, враховуються інтереси та потреби кожного громадянина.
Усунення бар’єрів також передбачає роботу з міфами та стереотипами щодо тих чи інших груп населення. Саме для цього створено «Довідник безбар’єрності».
«Довідник безбар’єрності» – гід з коректного спілкування, в якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Він створений у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.
Структура Довідника включає в себе чотири розділи: «Складові безбар’єрності», «Правила мови», «Словник» та «Безбар’єрний календар».
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України реалізує постійний обмін інформацією між представниками влади та громадськості, проводить комунікацію та популяризацію в суспільстві культури безбар’єрності як філософії гідності та прийняття. Реалізація політики безбарʼєрності є одним із пріоритетів Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2024 року № 1301-р «Деякі питання комунікаційної підтримки реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року» затверджено Комунікаційну стратегію щодо створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та «Типові рішення щодо використання кольорів та дизайну оформлення комунікації в рамках реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року».