Обмеження обігу пластикових пакетів починають діяти з 10 грудня

Новини
👁 289

В Україні з 10 грудня поточного року починає діяти перший етап обмежень, передбачений в Законі України №1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Головна мета такого рішення – запобігти утворенню пластикових відходів. Закон передбачає заборону розповсюдження на об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

1) надтонких пластикових пакетів;

2) тонких пластикових пакетів;

3) оксорозкладних пластикових пакетів.

Водночас заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети на яких нанесено відповідне маркування, а також на надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка. Пластикові пакети, що не відповідають встановленим вимогам, підлягають вилученню з обігу, – повідомляють у ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Відповідно до Закону, розповсюдження пластикових пакетів здійснюється виключно на платній основі. Дані вимоги не поширюються на біорозкладні пластикові пакети та надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок) що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

Відповідно до Закону України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» ціни на пластикові пакети встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно з Законом суб’єкти господарювання, винні у порушенні законодавства щодо обмеження обігу пластикових пакетів на території України, несуть відповідальність згідно із законом.

За порушення зазначених норм, до суб’єктів господарювання застосовуються наступні адміністративно-господарські штрафи:

  • за порушення заборони на розповсюдження пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг – у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вам також може сподобатися

Херсон та область перевели до “жовтої” зони епіднебезпеки
Херсонські спортсмени з інвалідністю відзначені Почесними грамотами міського голови

Новини міста

Головне за місяць