У зв’язку з нещодавнім випадком захворювання на ящур у сусідній країні, та враховуючи, що в Україні ця хвороба не реєструвалася з 1988 року, закликаємо власників свійських тварин до підвищеної уважності.
Просимо вжити необхідні заходи, які передбачені Інструкцією щодо профілактики та ліквідації захворювання тварин на ящур, затвердженої наказом Мінагрополітики від 07.08.2017 № 431.
Інструкція визначає порядок дій для виявлення захворювання, запровадження карантину, проведення вакцинації тварин і контролю за переміщенням інфікованих особин. Виконання цих заходів є надзвичайно важливим для недопущення поширення інфекції та підтримання епізоотичного благополуччя.
Ящур – це висококонтагіозне вірусне захворювання, яке вражає худобу і має значні економічні наслідки. Хвороба вражає велику рогату худобу, свиней, овець, кіз та інших парнокопитних тварин і має значний вплив на тваринництво та торгівлю, а також може передаватися людині.
Серед клінічних ознак ящуру – везикули та ураження ротової порожнини, вимені, кінцівок, а також слиновиділення, кульгавість, знижена молочна продуктивність, лихоманка тощо.
Власники корів, кіз, свиней, та інших парнокопитних можуть убезпечити своє поголів’я від інфікування ящуром дотримуючись простих правил біобезпеки.
У процесі переміщення тварин також важливо вжити всі заходи, для уникнення контактів тварин, що можуть призвести до зараження. Адже ящуром тварина може інфікуватися від іншої дикої або свійського тварини (для щойно придбаної худоби необхідно забезпечити 30 денний карантин).
Вірус ящуру може переноситись з кормами, на приладді, транспорті, взутті та одязі персоналу і, навіть, переноситись вітром.
Наразі – кожен повинен посилити увагу. Особливо зараз у весняний період, так як сприятливими умовами для збереження та поширення вірусу в навколишньому середовищі є низька температура та підвищена вологість.
При ознаках захворювання чи незвичній поведінці тварин та у випадку їх масової загибелі необхідно негайно повідомити (відповідно до територіального розподілу) Херсонське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та/або Херсонську районну державну лікарню ветеринарної медицини.


