Сьогодні – 106-та річниця підняття українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту і Севастопольській фортеці та затвердження Військово-Морського Прапора Українського державного флоту, який став основою сучасного Військово-Морського Прапора Збройних Сил України.
29 квітня 1918 р. (у часи УНР) у Севастополі на лінкорах, крейсерах, деяких есмінцях внаслідок послаблення більшовицької влади на Кримському півострові були спущені червоні прапори та підняті українські.
Це було пов’язано з тим, що команди кораблів Чорноморського флоту, в яких матроси були переважно українці, змогли нарешті відверто показати свою національну ідентичність. Незважаючи на перешкоди і протести матросів-росіян, на всіх кораблях почалися мітинги, на яких виносили постанови про те, що Чорноморський флот є флотом України.
Згодом кораблі, що залишилися під червоними більшовицькими прапорами, вийшли в море у напрямку Новоросійська, а кораблі, що підняли українські прапори, залишилися у Севастополі. Так молода українська держава отримала свій флот.
Сьогодні ми згадуємо цю подію і віримо, що українські кораблі повернуться до українського Севастополя, а російські назавжди відійдуть до Новоросійська, а краще у небуття.