Повне найменування: комунальна установа «Інститут розвитку Херсонської міської територіальної громади» Херсонської міської ради.
Новостворений Інститут є неприбутковою установою, що підпорядкована департаменту економіки та інвестицій Херсонської міської ради.
Керівник Інституту розвитку громади призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
Завданнями Інституту розвитку громади є:
1. Сприяння створенню соціально-економічних, організаційно-правових умов для ефективного відтворення, розвитку і використання науково-технічного потенціалу Херсонської міської територіальної громади (далі – Громада), забезпечення впровадження сучасних екологічно чистих, безпечних, енерго- та ресурсозберігаючих технологій, виробництва і реалізації нових видів конкурентоздатної продукції, розвитку економіки територіальної громади.
2. Надання організаційної підтримки і координація зусиль, спрямованих на затвердження і реалізацію Стратегії розвитку Громади.
3. Проведення досліджень, у тому числі маркетингових, соціологічних, для визначення громадської думки, перспектив розвитку територіальної громади у цілому та окремих галузей.
4. Представлення Громади на симпозіумах, конференціях, виставках, семінарах в Україні та за кордоном.
5. Розробка та впровадження методичних рекомендацій щодо розвитку Херсонської міської ради, її виконавчих органів, установ, підприємств та організацій, засновником яких є Херсонська міська рада.
6. Сприяння створенню сучасної інфраструктури на території Громади, організація відбору проєктів для впровадження їх на підприємствах, в установах та організаціях, засновником яких є Херсонська міська рада, здійснення фінансової підтримки цих проєктів.
7. Залучення зовнішніх досвіду/знань і коштів для фінансування заходів Інституту розвитку громади та інших інвестиційних проєктів.
8. Розробка та здійснення комплексу заходів передінвестиційного характеру.
9. Налагодження партнерства з міжнародними організаціями з метою залучення зовнішніх досвіду/знань і коштів для реалізації та фінансування заходів Інституту розвитку громади та інших інвестиційних проєктів.
10. Участь у розробленні та здійсненні комплексу заходів організаційного, фінансового, економічного і правового характеру з метою забезпечення розвитку підприємництва, підтримки малого та середнього бізнесу в інноваційній діяльності.
Фінансуватись діяльність комунальної установи може :
– з бюджету міської громади;
– коштами, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань;
– коштами, які надходять як компенсація вартості отриманих державних послуг, у тому числі доходами, пов’язаними з основною статутною діяльністю;
– дотаціями або субсидіями, отриманими з державних цільових фондів (або міжнародна благодійність), у тому числі гуманітарна допомога, що надається таким неприбутковим організаціям.
– з інших джерел, що не заборонені законодавством України.