З метою поширення інвестиційної привабливості міста, у січні – вересні 2021 року проведено 19 зустрічей з представниками іноземних країн, серед яких: Держава Ізраїль, Сполучені Штати Америки, Республіка Польща, Народна Республіка Болгарія, незалежна оціночна місія Уряду Данії та Міжнародної організації праці, Об’єднані Арабські Емірати.
У 2021 році велася робота щодо налагодження економічних зв’язків з Китайською Народною Республікою, Туреччиною, Об’єднаними Арабськими Еміратами.
Крім цього, продовжується співпраця у напрямі розвитку міжнародних відносин з:
- Посольством України в Ліванській Республіці;
- Посольством України в Туніській Республіці;
- Посольством України в Державі Ізраїль.
Ведеться співпраця з:
- Генеральним консульством Республіки Польща в Одесі;
- Генеральним консульством КНР в Одесі;
- Генеральним консульством Болгарії в Україні;
- Генеральним консульством України в Гуанчжоу.
З метою розвитку міжнародного співробітництва, поліпшення процесу комунікації та реалізації міжнародних проєктів, прийнято рішення міської ради від 05.11.2021 №619 «Про затвердження Положення про Амбасадорів Херсонської міської територіальної громади».
Триває реалізація інвестиційного проєкту Світового банку «Підвищення енергоефективності у секторі централізованого теплопостачання України» на базі МКП «Херсонтеплоенерго» (вартість проєкту – 21,65 млн дол. США). Станом на 01.10.2021, внесено 120,1 млн грн інвестицій.
Продовжується робота у напрямі реалізації інвестиційного проєкту «Поліпшення інфраструктури громадського транспорту міста Херсон шляхом закупівлі нових низькопідлогових тролейбусів та супутнього ремонтного обладнання, ремонту та модернізації тролейбусної контактної мережі», головною метою якого є розвиток екологічно чистого та соціально значущого транспорту. Вартість Проєкту – 12,5 млн євро, у т. ч. 10 млн євро – кредит ЄБРР (80%); 1,5 млн євро – грант Neighbourhood Investment Platform (12%); 1 млн євро – місцевий внесок (8%). Кредит надається терміном на 13 років. Окрім зазначених коштів Херсон отримає додаткове фінансування у вигляді грантів:
- 460 тис. євро – на оплату консультантів у рамках реалізації Проєкту;
– 150 тис. євро – на розробку Плану сталої міської мобільності. За результатами проведеного тендеру ЄБРР, виконавцем робіт стала французька компанія «Egis International», яка розпочала роботу в жовтні 2020 року, що триватиме протягом 12 – 16 місяців. Станом на 01.10.2021, проведено дослідження транспортної поведінки та мобільності у м. Херсоні, а також принципів сталого планування для громадського транспорту.
У 2020 році проведено тендерні процедури на закупівлю тролейбусів для МКП «Херсонелектротранс», супутнього обладнання та запасних частин. У 2021 році проведено оцінку тендерних пропозицій учасників тендеру, підготовлено проєкт контракту на постачання рухомого складу, ЄБРР погодив звіт з оцінки тендерних пропозицій та зазначений проєкт контракту. У жовтні поточного року МКП «Херсонелектротранс» та компанією-переможцем остаточно погоджено деталі контракту.
Триває спільна робота Херсонської міської ради, Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) та компанії-консультанта «Clean Energy Solution» (CES) з розробки техніко-економічного обґрунтування Проєкту щодо підвищення енергоефективності громадських будівель комунального некомерційного підприємства «Херсонська міська клінічна лікарня імені О.С. Лучанського» та вуличного освітлення міста Херсона. Під час проведеної роботи обрано 4 будівлі, які разом займають 81% загальної площі лікарні та використовують орієнтовно 80% від загального рівня базового споживання енергоресурсів. Вартість запропонованих заходів – 4,2 млн євро, термін окупності – 10,5 років, економія електроенергії – 46%.
Також обрано 84 вулиці, які використовують 40% енергоресурсів. Реалізація Проєкту в частині вуличного освітлення міста передбачає встановлення 4735 нових вуличних світильників. Вартість запропонованих заходів – 2,7 млн євро, термін окупності – 10 років, внутрішня норма рентабельності – 8,2%.
Попередня вартість Проєкту – близько 8,5 млн євро. Запропоновані складові частини фінансування Проєкту:
– кредит НЕФКО – до 5 млн євро (59%);
– грант Норвезько-української ініціативи енергоефективності (NUEE) – до 1,3 млн євро (15 %);
– грант Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) – до 1,2 млн євро (14 %);
– співфінансування з бюджету Херсонської міської територіальної громади – близько 1 млн євро (12%).
Триває робота із залучення міжнародної технічної допомоги. Розроблено 30 проєктних пропозицій у галузі освіти, культури та охорони здоров’я, які потребують такої міжнародної технічної допомоги.
До програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні подані 15 проєктних пропозицій для участі у конкурсі в рамках реалізації спільного проєкту ПРООН в Україні та Уряду Великої Британії «Посилення стійкості громад в Херсонській області» [херсонські гімназії №2, 3; херсонські навчально-виробничі комбінати №7, 11, 24, 51, 54, 55, 27; дошкільний навчальний заклад №67; комунальні некомерційні підприємства: Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних, Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є. Є. Карабелеша, Херсонська міська клінічна лікарня ім. О. С. Лучанського; херсонські загальноосвітні школи №12, 35 (орієнтована вартість одного проєкту – 25 тис. дол.)].
Розроблено проєкт «Реконструкція напірних каналізаційних мереж від ГНСК та КГС-7 до міських очисних споруд з заміною обладнання та каналізуванням неканалізованих районів міста» (вартість – 608,0 млн грн) для подання до Міністерства розвитку громад та територій України заяви про участь у відборі проєктів, пов’язаних із розвитком та модернізацією місцевої інфраструктури, які підлягають фінансуванню згідно з Рамковою угодою між Урядом України та Урядом Королівства Данія за програмою Danida Business Finance в Україні