Створити прийомну сім’ю
Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей,
позбавлених батьківського піклування. Діти, уражені ВІЛ-інфекцією, можуть влаштовуватися для виховання та спільного проживання у прийомній сім’ї за наявності відповідних висновків органів опіки та піклування і закладів охорони здоров’я, а їх загальна кількість не повинна перевищувати чотирьох осіб.
Нормативна-правова база:
Постанова Кабінету міністрів України від 26 квітня 2002 р. № 565 «Про затвердження Положення про прийомну сім’ю» ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/565-2002-%D0%BF#Text )
Фінансова підтримка
Постанова Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 р. № 552 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною”, оплати послуг із здійснення патронату над дитиною та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, підтримки малих групових будинків» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/552-2019-%D0%BF#Text
Необхідні документи для створення прийомної сім’ї:
– заява із зазначенням інформації про наявність або відсутність кредитних зобов’язань;
– копії паспортів кандидатів у прийомні батьки;
– довідка про склад сім’ї (форма 3);
– копія свідоцтва про шлюб;
– довідка про стан здоров’я кандидатів у прийомні батьки та членів сім’ї, які проживають разом з ними (довідка про відсутність хронічних захворювань, обстеження нарколога, венеролога, психіатра);
– довідка про доходи потенційної прийомної сім’ї за останні шість місяців або довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи;
– довідка про наявність/відсутність виконавчого провадження стосовно боргових зобов’язань;
– довідка про проходження навчання кандидатів у прийомні батьки і рекомендація центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо включення їх у банк даних про сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів; (видається після проходження навчання)
– письмова згода всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, на утворення прийомної сім’ї, засвідчена нотаріально.
Покрокова процедура створення прийомної сім’ї
1. Звернення до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем свого проживання:
– консультація фахівців, проходження співбесіди та подання пакету документів.
2. Складання акту обстеження житлово-побутових умов:
– спеціаліст центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді складає акт обстеження житлово-побутових умов.
3. Навчання з питань виховання:
– проходження навчання з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в регіональному центрі соціальних служб для сім’ї дітей та молоді.
4. Взяття на облік у кандидати:
– після проходження курсу видається довідка про його проходження, а також рекомендація центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо включення у кандидати в єдиний банк даних.
5. Отримання рішення про створення прийомної сім’ї:
– на засіданні виконкому міської ради розглядається заява і документи;
– видається рішення про створення прийомної сім’ї.
6. Пошук дитини:
– служба у справах дітей за місцем проживання дає інформацію про дітей, які перебувають на обліку і можуть бути влаштовані у прийомну сім’ю;
– служба видає направлення на знайомство і встановлення контакту з дитиною з урахуванням віку прийомних батьків і з урахуванням рекомендацій за результатами навчання.
7. Рішення про влаштування дитини у прийомну сім’ю:
– засідання комісії з захисту прав дітей, на якому буде винесено рішення про влаштування у прийомну сім’ю дитину, з якою встановлено контакт.
КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ? Херсонський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, адреса: м. Херсон, вул. Суворова, 6 тел./факс: (0552) 46-15-97, e-mail: [email protected] .