На полях Конференції з відновлення України (URC2026) Херсонська міська рада та муніципалітет міста Гдиня (Республіка Польща) підписали Угоду про співпрацю на засадах міст-побратимів.
Херсонську громаду на міжнародному заході представляли начальник Херсонської міської військової адміністрації Ярослав Шанько та заступник міського голови Віталій Бєлобров.
Документ визначає основні напрями подальшої взаємодії між громадами. Зокрема, співпраця передбачена у сферах міського управління, просторового планування, економіки та розвитку підприємництва, освіти, культури, науки і технологій, охорони довкілля та кризового управління.
За словами начальника Херсонської МВА Ярослава Шанька, підписання угоди є підтвердженням готовності міжнародних партнерів підтримувати Херсонську громаду як у нинішніх умовах повномасштабної війни, так і під час майбутнього відновлення міста.
«Для Херсона це підтвердження того, що міжнародні партнери готові підтримувати нашу громаду як сьогодні, так і після Перемоги», — наголосив Ярослав Шанько.
Він зазначив, що завдяки міжнародній співпраці громада отримує додаткові можливості для зміцнення стійкості міста, підтримки роботи комунальних служб та забезпечення жителів необхідними послугами навіть в умовах постійних російських атак.
Участь у Конференції з відновлення України дала змогу представникам Херсонської громади обговорити з міжнародними партнерами подальші механізми підтримки та розвитку співпраці. Захід об’єднав представників урядів, громад, бізнесу та міжнародних організацій навколо спільної мети — допомоги Україні.
Начальник Херсонської МВА також подякував громаді Гдині за відкритість, підтримку та солідарність із Херсоном і висловив переконання, що започатковане партнерство принесе реальні результати для розвитку громади.















